ДЕЧИЈИ СТИКЕРИ ЗА АУТО
Оригинални и потпуно другачији стикери за ауто са именом ваше деце и спорта који воли. Изаберите беби и дечије стикере за ауто са спортским илустрацијама СПОРТАНАЦ™. 👦👧
КОЛЕКЦИЈЕ ПРОИЗВОДА
”Деца у контакту са природом откривају своју праву снагу.” Марија Монтесори
Спорт за децу као једна од здравих активности у одрастању
У наставку прочитајте неке од бенефита бављења деце са спортом
Бављење спортом свакако позитивно утиче на самопоуздање код деце. Деца током спортских активности у којима учествују у школицама спорта или другим организованим активностима добијају подршку за своје наступе од тренера, инстуктора и родитеља. Добиијањем самопоуздањња деца почињу да верују у своје способности и поносе се својим успесима које су остварили. Труд и само задовољство бављења спортом треба да буде важније од самих резултата. Конструктивна критика за децу је битан сегмент у развоју и тренирању, јер им помаже да пихвате своје недостатке и потруде се да буду бољи.
Бавећи се спортом деца се од малена сусрећу са победама и поразима као саставним делом живота. У спорту као и у животу увек ће постојати победник и губитник па се тако брже навикавају на обе ситуације. Постају свесни да не могу стално да побеђују, односно да је нормално и када се изгуби и да то прихватају достојанствено. Бавећи се спортом деца уче да превазиђу неуспех, увиде где су погрешили и исправе грешку, поштују своје противнике и упознају се са правилима фер-плеја.
За децу је јако битно да се од самог почетка упознају са тимским радом. Како функционише један тим? Да појединци сами не чине добар тим, него да науче да тим не може да буде успешан уколико сви чланови тима не сарађују, комуницирају и не труде се да остваре заједнички циљ. Уз помоћ спорта деца ће научити да функционишу као тим, увиде мане и предности осталих саиграча у тиму и испланирају како да из своје екипе извуку максимум. Тимски спортови уче децу да не буду себична!
Укључивањем у спорт од деце почињу да се очекују нека правила понашања која су својствена спортистима, као што су дисциплина, поштовање ауторитета, посвећеност, стрпљење и способност контролисања негативних емоција. Усвајањем оваквих квалитета од самог почетка деца добијају добре темеље које ће им помоћи у остварењу својих спортских циљева као и да се изборе са разним животним изазовима. Поред родитеља појављује се још један други ауторитет у виду тренера, где ће дете морати да поштује одређена правила, следи инструкције и прихвата одлуке тренера. Такође комуникација са тренером и вршњацима важна је вештина која деци може да буде од велике користи у животу.
Бавећи се спортом деца развијају своје социјалне вештине које ће им користити током читавог живота. Кроз спорт малишани сарађују са својим вршњацима, комуницирају са тренером и осталим запосленима у клубу/школици спорта. Почињу да усвајају лидерске способности као и комуникацијске вештине што може значајно да им помогне у даљим активностима током одрастања (школа, посао...). Деца почињу да имају осећај припадности и отвара им се могућност проналажења нових пријатеља изван породичног круга.
Квалитетан памук
Наши производи су произведени од најквалитетнијег памука у којима ће се ваши малишани осећати удобно.
Забавне илустрације
Како би децу заинтересовали и приближили им спорт дизајнирали смо забавне илустрације које ће ваши малишани заволети.
Еко штампа
Сви наши производи су одштампани DTG штампом, бојама на воденој бази које су нешкодљиве за децу и постојане на производима.
Персонализована штампа
Могућа персонализована штампа на свим нашим производима, било да желите да напишете име детета или неки други натпис по вашој жељи.
ПОПУЛАРНО
„Путева има триста да се оде из детињства. А, само се ретки сете да остану вечно дете.“ Мирослав Мика Антић
Креативан кутак
Постаните део Спортанац заједнице и будите у току са најнoвијим информацијама и погодностима
БЛОГ ПОСТ
“Дечија радозналост је неограничени извор обновљиве енергије. Да ли умемо да је придобијемо за жељене циљеве и ту моћну силу искористимо за напредак?" Урош Петровић
Замке за родитеље II: Грешке које родитељи праве у односу на своју децу спортисте
Замка у коју родитељи лако склизну тиче се поређења са другима! „Видиш ли како Петар све стиже и како има сјајне резултате?“. Са намером да мотивишу или можда пробуде "такмичарски дух" код свог детета, родитељи се служе разним триковима. Један од најчешћих јесте поређење са другима.
Типичне грешке које родитељи праве у односу на своју децу спортисте
У животу професионалног спортисте постоји неколико кључних фигура: тренер, тим испред кога се бори, саиграчи итд. Међутим, вероватно једна од најзначајнијих фигура јесу родитељи!